AHK, Standheizung, Premium Plus Paket, AMG Night Pack 2, Easy Pack Heckklappe, 21 Räder
Global Car Trading AG
Chaltenbodenstrasse 16
Schindellegi-Feusisberg / SZ
Tel: 044 546 48 95
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2022 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'260 kg |
| Kerb weight | 1'900 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | LA16N |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Garantie |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 88'734 |
| Price | CHF 59'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.