Immer die besten Volvo Neuwagen Preise, egal ob ab Lager oder auf Bestellung
Global Car Trading AG
Chaltenbodenstrasse 16
Schindellegi-Feusisberg / SZ
Tel: 044 546 48 95
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2023 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'840 kg |
| Kerb weight | 2'312 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Car-Nr. | LA93V |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate 24 Monate Volvo Werksgarantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 173 kW / 235 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 118'700 |
| Price | CHF 69'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.