Garage Carrosserie de l'Ellipse
Rue Industrielle 139
Moutier / BE
Tel: 032 493 14 66
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'685 kg |
| Kerb weight | 1'211 kg |
| Type approval number | 1FM379 |
| Chassis Number (VIN) | WF0JXXGAHJME77420 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 90'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 92 kW / 125 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 6.1 |
| CO2 emissions | 136 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 25'800 |
| Price | CHF 10'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.