***** Frisch ab MFK 2026 ***** CH-Fahrzeug / Panoramadach / Bi-Xenon / AMG Driver Package / el. Sportsitze klimatisiert mit Memory / NAVI Comand / Harman-Kardon-Soundsystem / KEYLESS GO / ACC-Tempomat / Panoramadach / lückenloses Serviceheft / Kein Unfallfahrzeug / Nichtraucher-Fahrzeug / usw.
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 2'345 kg |
| Trailer load braked | 3'050 kg |
| Type approval number | 1MP262 |
| Cubic capacity | 5'461 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 169'975 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 386 kW / 525 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 15.7 / 9.6 / 11.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 276 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 156'500 |
| Price | CHF 29'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.