2 Jahre Garantie geschenkt - nur bis 15. Mai
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'950 kg |
| Kerb weight | 2'295 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 210 kW / 286 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 87'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.