Model 2013, erster Hand, alte Dame gefahren, Ab MFK service, Turbo Diesel 130 PS, Multifonktionlenkrad, Klimaanlage, Tempomat, Bluetooth, Anhängerkupplung, service gepflegt.
Silm Automobile GmbH
Schwarzenburgstrasse 844
Niederscherli / BE
Tel: 031 516 45 85
| Body style | Van |
| First registration date | 12.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'025 kg |
| Kerb weight | 1'503 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1ob668 |
| Cubic capacity | 1'686 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 226'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2025 |
| Fuel consumption | 5.5 / 4.2 / 5 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 109 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 41'800 |
| Price | CHF 2'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.