Model 2018, 7 Plätze, Rückfahrtkamera, Tempomat, Anhängerkupplung 2500 kg, Dachträger, Leiter, euro 6, Seitenfenster von Scheibentür gebrochen + Kupplung schwäch aber auto fahrbar
Silm Automobile GmbH
Schwarzenburgstrasse 844
Niederscherli / BE
Tel: 031 516 45 85
| Body style | Minibus |
| First registration date | 12.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'350 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3ob179 |
| Cubic capacity | 2'299 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 186'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 107 kW / 145 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 11.2023 |
| Fuel consumption | 6.3 / 5.5 / 6 |
| CO2 emissions | 126 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 58'842 |
| Price | CHF 5'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.