5 Jahre / 100'000km Garantie, 360 Grad-Kamera, Head-up Display, Matrix-LED, Panodach, Sennheiser, usw.
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'780 kg |
| Kerb weight | 2'273 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km Garantie 5 Jahre / 100'000km ab 1. Inv. |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 477 km |
| Battery capacity | 77.0 kWh |
| New price | CHF 70'500 |
| Price | CHF 46'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.