M Driver's Package, M Alcantaralenkrad, Sitzverstellung el. mit Memory, Harman/kardon Soundsystem.
| Body style | Coupe |
| First registration date | 02.2026 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'155 kg |
| Kerb weight | 1'730 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Car-Nr. | 8F22117 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 10'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 353 kW / 480 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 109'310 |
| Price | CHF 73'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.