Frisch ab MFK und Service Sommer und Winterräder, Bremsen Va Neu, Sitzheizung, Tempomat, Climatronic, Parksensoren Vorne+ hinten etc.
Garage & Pneuhaus B. Langenegger
Wangenstrasse 80
Herzogenbuchsee / BE
Tel: 031 516 78 80
Tel: 079 330 76 76
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 02.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'609 kg |
| Kerb weight | 1'164 kg |
| Trailer load braked | 1'100 kg |
| Type approval number | 1SF884 |
| Cubic capacity | 1'197 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 121'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2025 |
| Fuel consumption | 4.7 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 109 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 20'400 |
| Price | CHF 11'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.