Sehr gepflegtes Fahrzeug / Leder Ausstattung / Ab MFK / Inkl. 1 Jahr AGVS-GARANTIE
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'240 kg |
| Kerb weight | 1'603 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1VB218 |
| Car-Nr. | 2092 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 100000 km AGVS-GARANTIE |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 65'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.7 / 4 / 4.5 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 118 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 17'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.