Wenig Kilometer / Service Gepflegt / Alles auf intervall eingetragen / Zahnriemen WP Erstezt / 8-Fach Bereift / Diverse Kleine Karrossorie Schäden / KLIMA / Top Angebot Sofort einsatzbereit Export möglich b04 Attraktiver Preis Gepflegt Verkauf ab Platz
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2001 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'710 kg |
| Kerb weight | 1'315 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1VC889 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 137'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 04.2024 |
| Fuel consumption | 9.5 / 5.7 / 7.1 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 170 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 26'310 |
| Price | CHF 1'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.