Jolie voiture de plaisir... roule très bien
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 06.1995 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'050 kg |
| Kerb weight | 710 kg |
| Trailer load braked | 410 kg |
| Type approval number | 1R5513 |
| Cubic capacity | 1'272 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 67'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 39 kW / 53 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Fuel consumption | 7.5 / 5.7 / 6.7 |
| Euro norm | euro-1 |
| Price | CHF 9'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.