ACC*AHK*Panorama*Luft*Standh*360Kamera*Lenkradheizung
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'880 kg |
| Kerb weight | 2'185 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 167'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 193 kW / 262 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 7.7 / 6 / 6.6 |
| CO2 emissions | 174 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 66'500 |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.