*CH-FAHRZEUG* *HIGHLINE* *STANDHEIZUNG* *RÜCKFAHRKAMERA* *AHK 1450KG* *NAVI* *SITZHEIZUNG* *UVM*
| Body style | Van |
| First registration date | 05.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'415 kg |
| Kerb weight | 1'895 kg |
| Trailer load braked | 1'350 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie mit Aufpreis |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 113'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 6 |
| Fuel consumption | 6.4 / 5.2 / 5.7 |
| CO2 emissions | 150 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 47'180 |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.