AUS 1. HAND ZOP ZUSTAND KEINE RENNEN
Autocenter Bülach-Süd AG (VW), Vorort-Garage AG (Renault, Dacia, Nissan)
Länggenstrasse 36
Bachenbülach / ZH
Tel: 044 851 80 00
| Body style | Coupe |
| First registration date | 02.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'360 kg |
| Kerb weight | 1'215 kg |
| Type approval number | 1ag513 |
| Cubic capacity | 1'798 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 30000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 9'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 221 kW / 300 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 7 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 159 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 89'000 |
| Price | CHF 68'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.