Full options, Service et Expertise du jour
SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'010 kg |
| Kerb weight | 2'321 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 331'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 299 kW / 407 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 2.6 |
| CO2 emissions | 59 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Battery capacity | 10.0 kWh |
| Price | CHF 16'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.