* Panoramadach * DC-Lader * Rückfahrkamera * Alufelgen * Navi * uvm *
ah Auto AG
Kapplerstrasse 113
Ebnat-Kappel / SG
Tel: 071 444 06 22
Tel: 078 889 74 11
| Body style | Hatchback |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'475 kg |
| Kerb weight | 1'250 kg |
| Type approval number | 1LE702 |
| Car-Nr. | 9815 |
| Warranty | 60 Monate oder 200000 km Fahrzeug 5 Jahre / 200000km Batterie 8 Jahre |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 70 kW / 95 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | b |
| Electric range | 265 km |
| Battery capacity | 37.3 kWh |
| New price | CHF 17'500 |
| Price | CHF 14'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.