AB MFK Service 12M. Garantie CH-Fahrzeug Emil Frey-Servicegepflegt 1-Hand Fahrzeug Rückfahrkamera Sitzheizung Panoramadach MERIDIAN-Surround Totwinkelassistent Spurhalteassistent
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'540 kg |
| Kerb weight | 1'954 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1LC760 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km + 600.- CHF |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 55'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 280 kW / 380 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 214 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 92'600 |
| Price | CHF 42'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.