Neu MFK, Neu Service, Winter und Sommer reifen, Das Auto Hat hagelschade, 2 Schlüseln, Thule
| Body style | Van |
| First registration date | 07.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'125 kg |
| Kerb weight | 1'490 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Cubic capacity | 1'560 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 163'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 6.4 / 4.6 / 5.2 |
| CO2 emissions | 138 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 28'200 |
| Price | CHF 4'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.