Centre Porsche Genève
Impasse Colombelle 2
Le Grand-Saconnex / Genève / FR
Tel: 022 799 11 20
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Gross vehicle weight | 2'940 kg |
| Kerb weight | 2'470 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 768255 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 420 kW / 571 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | c |
| Battery capacity | 100.0 kWh |
| Price | CHF 129'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.