Chez nous vous trouverez les meilleures affairesVéhicule en bon état / Sehr gepflegter Occasion l
Centre Automobile Hediger & D Andrès SA
Route d Italie 37
Sion / VS
Tel: 027 322 01 23
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'125 kg |
| Kerb weight | 1'811 kg |
| Type approval number | 1MJ539 |
| Car-Nr. | VOH |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie StarClass by Mercedes-Benz |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 37'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 165 kW / 224 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 192 g/km |
| New price | CHF 69'194 |
| Price | CHF 39'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.