Centre Porsche Lausanne
Boulevard de l'Arc-en-Ciel 8
Crissier / VD
Tel: 021 552 39 80
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 2 |
| Gross vehicle weight | 2'770 kg |
| Kerb weight | 2'350 kg |
| Car-Nr. | 768747 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 380 kW / 517 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 522 km |
| Battery capacity | 104.0 kWh |
| New price | CHF 168'420 |
| Price | CHF 148'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.