* * * gepflegter Tesla Model X 100 X im Auftrag zu verkaufen * * *
Trend Cars Marc Rüttimann
Neunkircherstrasse 14
Gächlingen / SH
Tel: 052 500 50 31
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'079 kg |
| Kerb weight | 2'581 kg |
| Type approval number | 1TD553 |
| Chassis Number (VIN) | 5YJXCCE29HF056727 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 117'850 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 386 kW / 524 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 12.2023 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 23'998 |
Note: actual equipment may differ from that listed.