CH-Fahrzeug, 1500kg Nutzlast, Klima, ACC, Spurhalteassistent, Rückfahrkamera, Hebebühne, ab MFK Service, inkl. 1 Jahr Garantie
| Body style | Minibus |
| First registration date | 06.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 5'000 kg |
| Kerb weight | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 76'400 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 11.2 / 7.3 / 8.7 |
| CO2 emissions | 228 g/km |
| Euro norm | euro-6 |
| New price | CHF 52'622 |
| Price | CHF 27'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.