** BELLE 166 QUI A PEU ROULE** 2EM MAINS**EXPERTISE POSSIBLE EN SUPPLEMENT**
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2000 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'030 kg |
| Kerb weight | 1'595 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1AA181 |
| Car-Nr. | 5 |
| Cubic capacity | 2'492 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | Burgundy |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 45'770 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 16.3 / 8.6 / 12.2 |
| CO2 emissions | 289 g/km |
| Euro norm | euro-2 |
| New price | CHF 53'900 |
| Price | CHF 4'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.