VIP Shuttle, Kühlschrank, Fernseher, Elektrische Komfortsitze, Ambientebeleuchtung Sternenhimmel, 8 Plätzer uvm.
| Body style | Van |
| First registration date | 09.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'730 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 1101 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 34'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.3 / 6 / 8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 209 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 75'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.