Model 2004, 2.2 Turbo Diesel, 6 gang, Klimaautomatik, Tempomat, 7 Plätze, 8 fach bereift mit Alufelgen, BOSE, Dachträger, 2 Schlüssel, Servicebuch... in guten zustand.,
Silm Automobile GmbH
Schwarzenburgstrasse 844
Niederscherli / BE
Tel: 031 516 45 85
| Body style | Van |
| First registration date | 12.2003 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'605 kg |
| Kerb weight | 2'055 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1ra481 |
| Cubic capacity | 2'188 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 221'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2023 |
| Fuel consumption | 6.3 / 5.5 / 6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 132 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 65'900 |
| Price | CHF 2'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.