Fahrzeug mit Werksgarantie, Gratisservice, AHK, Panorama-Schiebedach, 7 Plätze, Convenience Paket, Winter Paket
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'235 kg |
| Kerb weight | 1'802 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 137 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km Skoda Werksgarantie ab 02.2025 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 57'900 |
| Price | CHF 43'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.