Garage Carusone
Schachengasse 13
Schattdorf / UR
Tel: 041 870 71 03
Tel: 079 340 76 11
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'400 kg |
| Kerb weight | 1'880 kg |
| Chassis Number (VIN) | ZAMCD39B000027347 |
| Cubic capacity | 4'244 cc |
| Cylinders | 8 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 117'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 295 kW / 401 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 21.9 / 10.5 / 14.7 |
| CO2 emissions | 345 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 176'750 |
| Price | CHF 19'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.