Allrad, DSG, LED Paket, frisch ab MFK und ab Service
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'080 kg |
| Kerb weight | 2'043 kg |
| Type approval number | 1vf554 |
| Chassis Number (VIN) | WV2ZZZ7HZHH142042 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | Privatverkauf, ohne Garantie |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 270'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 7.4 / 5.8 / 7.5 |
| CO2 emissions | 196 g/km |
| New price | CHF 52'730 |
| Price | CHF 18'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.