Herrlig-Garage AG
Birmensdorferstrasse 42
Uitikon / Waldegg / ZH
Tel: 044 546 21 19
| Body style | convertible |
| First registration date | 11.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'395 kg |
| Kerb weight | 1'015 kg |
| Type approval number | 1FC365 |
| Chassis Number (VIN) | ZFA3120000J463660 |
| Cubic capacity | 875 cc |
| Cylinders | 2 |
| Warranty | 12 Monate |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | grey |
| Mileage | 95'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 06.2026 |
| Fuel consumption | 5.5 / 3.5 / 4.2 |
| CO2 emissions | 99 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 22'390 |
| Price | CHF 7'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.