Garage Elite AG Reutigen
Stockentalstrasse 22
Reutigen / BE
Tel: 033 657 15 72
Tel: 079 414 00 00
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'430 kg |
| Kerb weight | 1'083 kg |
| Chassis Number (VIN) | MALAN51BP8M144815 |
| Cubic capacity | 1'086 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Mileage | 45'400 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 49 kW / 66 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2025 |
| Fuel consumption | 6.1 / 4.4 / 5.2 |
| CO2 emissions | 124 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 16'490 |
| Price | CHF 3'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.