Gepflegter Audi A3, Sportback, 150 PS, 8 -fach bereift; 4 neue Sommerreifen, von Privat zu verkaufen.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'855 kg |
| Kerb weight | 1'305 kg |
| Type approval number | 1AG945 |
| Chassis Number (VIN) | WAu ZZZ 8V3 KA0 211 45 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Mileage | 66'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.6 |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| New price | CHF 40'850 |
| Price | CHF 16'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.