Sehr guter ZustandLiebhaberfahrzeug
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2006 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'540 kg |
| Kerb weight | 2'015 kg |
| Trailer load braked | 2'300 kg |
| Type approval number | 1AC356 |
| Cubic capacity | 5'204 cc |
| Cylinders | 10 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 149'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 331 kW / 450 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 01.2025 |
| Fuel consumption | 19.5 / 9.5 / 13.4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 319 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 151'100 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.