Sehr gut erhaltener Oldtimer
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.1980 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'410 kg |
| Kerb weight | 950 kg |
| Type approval number | 004537 |
| Cubic capacity | 1'595 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Beige |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 127'709 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 55 kW / 75 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 10.2012 |
| New price | CHF 17'890 |
| Price | CHF 14'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.