| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'317 kg |
| Kerb weight | 1'677 kg |
| Chassis Number (VIN) | TMB LJ7 NP2 K70 507 39 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Mileage | 143'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 01.2025 |
| Fuel consumption | 5.2 |
| CO2 emissions | 136 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 47'480 |
| Price | CHF 17'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.