Gepflegtes Fahrzeug, Frisch ab MFK, Automat, Parksensoren, Klima, 8fach, Autopark Hegnau AG 044 946 36 36
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 10.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'530 kg |
| Kerb weight | 1'278 kg |
| Type approval number | 1XU867 |
| Car-Nr. | 5577.0 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 61 kW / 83 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Energy efficiency | a |
| Electric range | 225 km |
| Battery capacity | 36.8 kWh |
| New price | CHF 25'970 |
| Price | CHF 11'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.