Gepflegtes CH-Fahrzeug, aus 1hand, Frisch ab MFK, Automat, Leder, Panorama, Autopark Hegnau AG 044 946 36 36
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'900 kg |
| Kerb weight | 1'385 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1PB624 |
| Car-Nr. | 5703.0 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 33'950 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.1 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 107 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 38'000 |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.