1. Hand, unfallfrei, Top Ausführung, Lenkrad + Sitzheizung, Parksensoren, Tausch sowie Finanzierung möglich
Garage Waldhaus AG
Hellbühlerstrasse 35
Ruswil / LU
Tel: 041 510 83 74
Tel: 079 642 33 67
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'780 kg |
| Kerb weight | 1'263 kg |
| Trailer load braked | 1'220 kg |
| Type approval number | 1oc422 |
| Car-Nr. | 78 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 3 Monate |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 60'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.3 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 99 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 9'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.