neu lackiert, Schweller gemacht, zusätzliche Mille Miglia Sommerräder,
| Body style | Coupe |
| First registration date | 07.1999 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'850 kg |
| Kerb weight | 1'590 kg |
| Cubic capacity | 1'781 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | blue |
| Mileage | 242'680 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 165 kW / 225 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Fuel consumption | 13.3 / 7.1 / 9.4 |
| CO2 emissions | 226 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 57'300 |
| Price | CHF 8'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.