frisch ab MFK und Service (Gratisservice)/ 8fach bereift/ ab 305.-
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'450 kg |
| Kerb weight | 1'866 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1vb393 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 153'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 228 kW / 310 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 10.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 229 g/km |
| New price | CHF 73'600 |
| Price | CHF 22'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.