Autosassano AG
Joosäckerstrasse 7
Spreitenbach / AG
Tel: 056 401 42 84
Tel: 079 402 65 43 / 076 346 43 05
| Body style | Van |
| First registration date | 08.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 28 |
| Number of gears | 6 |
| Kerb weight | 5'250 kg |
| Trailer load braked | 2'300 kg |
| Car-Nr. | 96215 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 168'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Last inspection (MFK) | 03.2025 |
| Price | CHF 64'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.