Model 2007, Sport-Paket, 140 PS TDI, High Line, DVD-Navigation, Multifonktionlenkrad, Ledersitze, Holzapplikation Paket, Tempomat,B-Xenon, Sitzheizung, 8 fach mit Alufelgen....
Silm Automobile GmbH
Schwarzenburgstrasse 844
Niederscherli / BE
Tel: 031 516 45 85
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2006 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'060 kg |
| Kerb weight | 1'551 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1VD301 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 335'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 12.2023 |
| Fuel consumption | 5.6 / 4.3 / 5 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 112 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 56'310 |
| Price | CHF 2'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.