* Top Zustand * Top Ausstattung * Frisch ab MFK Frisch ab Service inkl. Garantie *
Auto Blitz AG
Korbackerweg 27
Hunzenschwil / AG
Tel: 056 546 56 19
Tel: 078 800 95 95
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'430 kg |
| Kerb weight | 1'808 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1VB472 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie auf Motor und Automat |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 185'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 184 kW / 250 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 9.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 219 g/km |
| New price | CHF 77'850 |
| Price | CHF 17'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.