TOP ZUSTAND MIT 35 OPTIONEN INKL. ABSTANDSTEMPOMAT UND A-KUPPLUNG
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'445 kg |
| Kerb weight | 1'955 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 144'750 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 239 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.2 / 6.6 / 7.5 |
| CO2 emissions | 199 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 12'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.