TOP sparsamer Fiat Tipo in gepflegtem Zustand mit erst 59'800 km. ACC Tempomat, Keyless, Bi-Xenon, etc..
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'890 kg |
| Kerb weight | 1'566 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1FC776 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Quality1 AGVS |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 59'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.5 / 4.4 / 6 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 155 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 31'420 |
| Price | CHF 13'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.