BMW i3 94Ah Luxusausstattung, Leder + Holz, gepflegt, reale Reichweite oft etwa 200km, Sitzheizung, elektr. Heizung über Handy steuerbar.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'700 kg |
| Kerb weight | 1'340 kg |
| Chassis Number (VIN) | WBY 7Z2 102 07B 248 44 |
| Warranty | 1 Jahr |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 32'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 5 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 43'900 |
| Price | CHF 12'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.