TOUTE NOUVELLE MAZDA 2 FULL HYBRIDE 2026 ** TAUX DE LEASING EXCEPTIONNEL 1.9 // GARAGE DE LA PLAINE **
Garage de la Plaine succursale de Groupe Leuba SA
Rue de la Plaine 65
Yverdon / VD
Tel: 024 423 04 64
| Body style | Hatchback |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'615 kg |
| Kerb weight | 1'229 kg |
| Car-Nr. | 104/940178 |
| Cubic capacity | 1'490 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 72 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 85 kW / 116 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 29'500 |
| Price | CHF 25'100 |
Note: actual equipment may differ from that listed.