Gepflegtes CH-Fahrzeug, Nichtraucher, Keine Tiere, Das Auto wird so wie so ist verkaufen, Leder, Klima, Sitzheizung, Sitzlüftung, PDC vorne hinten, Tempomat.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2003 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'015 kg |
| Kerb weight | 1'535 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1MC748 |
| Cubic capacity | 2'597 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 267'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 10.2024 |
| Fuel consumption | 16 / 7.6 / 10.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 256 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 55'905 |
| Price | CHF 2'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.